Start
Anmälan
Format
Tidigare
ST-Mäst 2024-2025
ST-Mäst 2023-2024
ST-Mäst 2022-2023
ST-Mäst 2020-2021
ST-Mäst 2019-2020
ST-Mäst 2018-2019
ST-Mäst 2017-2018
ST-Mäst 2016-2017
ST-Mäst 2015-2016
ST-Mäst 2014-2015
Kontakt
Anmälda spelare för Mälarmästerskapet 2011
<< Tillbaka
Arrangeras av:
Bowl-O-Rama
Telefon:
08-81 60 40
E-mail:
info@bowlorama.se
Hemsida:
www.bowlorama.se
Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:
Namn
Klubb
Start
Agneta Lundgren
B-K Eva
Fredagen den 11 november 18:00
Alf Kindblom
BK Brio
Lördagen den 29 oktober 13:00
Altti Mattila
Hammarby IF BF
Torsdagen den 3 november 18:00
Fredagen den 11 november 18:00
Anders Bergstrand
Team Sollentuna
Söndagen den 6 november 13:00
Anders Friman
Djurgårdens IF Bowlingförening
Fredagen den 11 november 18:00
Anders Holm
Team Sollentuna
Torsdagen den 27 oktober 18:00
Andreas Hybertsen
Sollentuna BwK
Söndagen den 6 november 10:00
Anette Karlsson
Sollentuna BwK
Fredagen den 11 november 18:00
Ann-Christin Knichter
Djurgårdens IF Bowlingförening
Fredagen den 11 november 18:00
Annika Grönvall
Playbowl Club Åkeshov
Fredagen den 4 november 18:00
Onsdagen den 9 november 14:00
Ari Mutka
Djurgårdens IF Bowlingförening
Lördagen den 5 november 16:00
Barbro Nilsson
PBK Frövi (h)
Torsdagen den 3 november 18:00
Bengt Moquist
KK Träff
Söndagen den 6 november 10:00
Onsdagen den 9 november 14:00
Bengt Åkerström
BK KAP (n)
Torsdagen den 10 november 18:00
Benno Pedersen
Pin Club
Söndagen den 6 november 10:00
Söndagen den 6 november 13:00
Benny Rapp
S:t Eriks Bowlingförening
Fredagen den 4 november 18:00
Bernt Axelsson
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Söndagen den 6 november 10:00
Bernt Sund
Pin Club
Söndagen den 6 november 10:00
Bernt Sundh
SK Nova
Fredagen den 4 november 18:00
Björn Ejderling
Hammarby IF BF
Onsdagen den 9 november 14:00
Björn Jonsson
Väddö BwK
Lördagen den 29 oktober 10:00
Bo Andersson
Split Happens BK
Fredagen den 4 november 18:00
Caroline Innergård
Hammarby IF BF
Söndagen den 6 november 10:00
Catarina Kyhlström
Hammarby IF BF
Fredagen den 4 november 18:00
Christel Kindblom
BK Brio
Lördagen den 29 oktober 13:00
Christer Eklund
BK Amiki
Söndagen den 6 november 13:00
Christer Germerud
SK Nova
Onsdagen den 2 november 14:00
Christer Holmström
Fredrikshof IF BK
Onsdagen den 2 november 19:30
Christer Hörngren
BK Amiki
Torsdagen den 10 november 18:00
Christer Liedholm
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 5 november 13:00
Christer Norin
Sollentuna BwK
Söndagen den 30 oktober 10:00
Söndagen den 30 oktober 13:00
Christian Björkefors
BK Granen
Torsdagen den 3 november 18:00
Fredagen den 11 november 18:00
Christian Holmberg
NBC Gullmarsplan BC
Fredagen den 4 november 18:00
Söndagen den 6 november 13:00
Cornell Gassner
Vendelsö BK
Lördagen den 5 november 13:00
Cristopher Nybom
Åkeshovs BK
Lördagen den 5 november 13:00
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Söndagen den 6 november 10:00
Dagny Holmroos
Märsta BK (n)
Fredagen den 11 november 18:00
Dan Sidarp
BK Amiki
Fredagen den 11 november 18:00
Dennis Carletun Klebom
Stureby BK
Onsdagen den 2 november 19:30
Söndagen den 6 november 13:00
Elisabeth Palmcrantz
Norrtälje BwK
Lördagen den 29 oktober 10:00
Emil Ronström
BS 23
Onsdagen den 2 november 19:30
Emma Löfström
B-K Eva
Lördagen den 29 oktober 13:00
Eric Arveteg
Kulladals BS
Lördagen den 29 oktober 10:00
Eric Blomster Kees
Matteus-Pojkarna BK
Onsdagen den 9 november 14:00
Eva Wahrberg
BK Amiki
Fredagen den 11 november 18:00
Ewa Markus
Hammarby IF BF
Fredagen den 4 november 18:00
Ewy Ekström
BwK Ankaret
Lördagen den 29 oktober 10:00
Fanny Lindahl
AIK BK
Torsdagen den 10 november 18:00
Folke Ekström
BK Rullarna
Lördagen den 29 oktober 10:00
Folke Johansson
KK Strike
Fredagen den 11 november 18:00
Fredrik Lindman
BK Runan
Söndagen den 30 oktober 13:00
Fredagen den 11 november 18:00
Fredrik Nyström
Stureby BK
Onsdagen den 2 november 19:30
Gert Sundin
AIK BK
Lördagen den 5 november 13:00
Gunnar Arestav
BK Amiki
Torsdagen den 27 oktober 18:00
Onsdagen den 9 november 14:00
Gunnar Moquist
KK Träff
Söndagen den 6 november 10:00
Gustav Stangrund
Väddö BwK
Lördagen den 29 oktober 10:00
Göran Brusewitz
SK Nova
Onsdagen den 2 november 14:00
Göran Stoor
Sigma BK
Onsdagen den 2 november 14:00
Fredagen den 11 november 18:00
Hans Adeby
Fredrikshof IF BK
Fredagen den 4 november 18:00
Hans Andersson
DN-Expressens IF
Fredagen den 4 november 18:00
Hans Modh
BK Raa
Torsdagen den 10 november 18:00
Hans Sjöberg
SK Nova
Onsdagen den 2 november 14:00
Onsdagen den 9 november 14:00
Heikki Salmi
BK Rullarna
Söndagen den 6 november 13:00
Helene Fischbach
BK Prime Sthlm
Lördagen den 29 oktober 10:00
Fredagen den 11 november 18:00
Henrik Johansson
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 10 november 18:00
Hilding Segerfjord
Handens BK
Söndagen den 30 oktober 10:00
Håkan Hellsing
Sigma BK
Söndagen den 30 oktober 13:00
Håkan Nyström
S:t Eriks Bowlingförening
Torsdagen den 3 november 18:00
Onsdagen den 9 november 14:00
Ian Robinson
AIK BK
Lördagen den 5 november 16:00
Ingemar Brännmo
Hammarby IF BF
Torsdagen den 3 november 18:00
Ingrid Lindberg
Djurgårdens IF Bowlingförening
Fredagen den 11 november 18:00
Jan Eriksson
S:t Eriks Bowlingförening
Torsdagen den 3 november 18:00
Jan Rosén
Hammarby IF BF
Fredagen den 4 november 18:00
Jan Sundgren
Norrtälje BwK
Lördagen den 29 oktober 10:00
Jan-Ove Lindblad
KK Träff
Torsdagen den 27 oktober 18:00
Söndagen den 6 november 10:00
Jesper Gref
BK Raa
Fredagen den 11 november 18:00
Jessica Parenmark
AIK
Torsdagen den 10 november 18:00
Joachim Christensen
Åkeshovs BK
Onsdagen den 9 november 14:00
Joel Pirhi
IK Makkabi
Söndagen den 6 november 10:00
Johan Höglund
BK Rudbeck
Lördagen den 5 november 13:00
Johan Wallenbert
AIK BK
Lördagen den 29 oktober 10:00
Lördagen den 5 november 16:00
Johan Österholm
Stureby BK
Onsdagen den 2 november 19:30
Söndagen den 6 november 13:00
Jonathan Havstad
S:t Eriks Bowlingförening
Fredagen den 4 november 18:00
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
Fredagen den 4 november 18:00
Fredagen den 11 november 18:00
Karl-Johan Mattsson
Hammarby IF BF
Söndagen den 30 oktober 16:00
Katrin Fahlström
Hammarby IF BF
Söndagen den 30 oktober 16:00
Kenneth Aspögård
Hammarby IF BF
Fredagen den 4 november 18:00
Fredagen den 11 november 18:00
Kenneth Lindberg
AIK BK
Söndagen den 6 november 10:00
Kent Brolin
Team X-Bowlers BC
Onsdagen den 2 november 19:30
Kersti Sundström
AIK BK
Söndagen den 30 oktober 16:00
Söndagen den 6 november 13:00
Kerstin Sahlberg
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Lördagen den 29 oktober 10:00
Kim Corfitz
Team Sollentuna
Lördagen den 29 oktober 13:00
Kim Nabbe
NBC Gullmarsplan BC
Fredagen den 4 november 18:00
Kim Sparre
BK Trol
Söndagen den 6 november 13:00
Kimmo Karppinen
BK Fux (n)
Onsdagen den 9 november 14:00
Kjell Isaksson
BK Ax
Söndagen den 30 oktober 10:00
Torsdagen den 3 november 18:00
Fredagen den 4 november 18:00
Fredagen den 11 november 18:00
Kjell Svensson
Aftonbladets IK
Torsdagen den 27 oktober 18:00
Torsdagen den 10 november 18:00
Kristian Hiltunen
NBC Gullmarsplan BC
Onsdagen den 26 oktober 14:00
Lars Blomster
Matteus-Pojkarna BK
Onsdagen den 9 november 14:00
Lars Johansson
Team X-Bowlers BC
Onsdagen den 26 oktober 14:00
Onsdagen den 9 november 14:00
Lars Jönsson
Vendelsö BK
Söndagen den 30 oktober 10:00
Lars Öberg
Fredrikshof IF BK
Söndagen den 30 oktober 16:00
Söndagen den 6 november 13:00
Lars-Erik Forsius
SK Nova
Fredagen den 11 november 18:00
Lars-Erik Karlsson
BK Ax
Lördagen den 5 november 13:00
Söndagen den 6 november 10:00
Leea Helin
BwK Ankaret
Söndagen den 6 november 13:00
Leif Mörkfors
Rigel/Domnarvets BS
Onsdagen den 2 november 14:00
Leif Sjöberg
Hammarby IF BF
Torsdagen den 10 november 18:00
Leif Sundström
AIK BK
Torsdagen den 27 oktober 18:00
Söndagen den 30 oktober 16:00
Lena Sulkanen
B-K Eva
Söndagen den 6 november 13:00
Lena Thurn
DN-Expressens IF
Fredagen den 4 november 18:00
Lina Wallenbert
AIK BK
Lördagen den 29 oktober 10:00
Lördagen den 5 november 16:00
Linn Alerius
Hammarby IF BF
Söndagen den 6 november 13:00
Linus Johannesson
Aftonbladets IK
Torsdagen den 27 oktober 18:00
Torsdagen den 10 november 18:00
Liz Larsson
B-K Eva
Lördagen den 5 november 16:00
Magnus Abrahamsson
S:t Eriks Bowlingförening
Torsdagen den 3 november 18:00
Magnus Lütz
BK Runan
Lördagen den 5 november 13:00
Magnus Ohlsson
AIK BK
Fredagen den 4 november 18:00
Magnus Palmcrantz
Väddö BwK
Lördagen den 29 oktober 10:00
Magnus Sjöholm
Fredrikshof IF BK
Onsdagen den 2 november 19:30
Söndagen den 6 november 13:00
Malin Brodin
AIK BK
Fredagen den 11 november 18:00
Malin Hagman
B-K Eva
Lördagen den 5 november 13:00
Malin Svensson
AIK BK
Lördagen den 5 november 16:00
Marcus Eriksson
Matteus-Pojkarna BK
Lördagen den 29 oktober 13:00
Marcus Lindskog
Rigel/Domnarvets BS
Fredagen den 11 november 18:00
Marie Lindberg
Åkeshovs BK
Fredagen den 4 november 18:00
Martin Wallin
BK Ax
Lördagen den 29 oktober 10:00
Lördagen den 5 november 13:00
Mats Davidsson
S:t Eriks Bowlingförening
Torsdagen den 3 november 18:00
Lördagen den 5 november 13:00
Mats Enström
S:t Eriks Bowlingförening
Torsdagen den 3 november 18:00
Mattias Persson
Täby BwK
Fredagen den 4 november 18:00
Max Ornered
Stureby BK
Onsdagen den 2 november 19:30
Michael Bergmark
Team Edsbacka BC
Onsdagen den 9 november 14:00
Michael Johansson
Team Edsbacka BC
Torsdagen den 27 oktober 18:00
Onsdagen den 2 november 14:00
Mikael Gimhag
BwK Dax
Fredagen den 11 november 18:00
Mikael Söderquist
S:t Eriks Bowlingförening
Torsdagen den 27 oktober 18:00
Söndagen den 6 november 10:00
Mikaela Karlsson
BK Raa
Onsdagen den 2 november 14:00
Söndagen den 6 november 13:00
Nadia Rydén
Sundbybergs IK
Fredagen den 11 november 18:00
Nicklas Eriksson
BwK Ankaret
Söndagen den 6 november 13:00
Niclas Lindholm
BK Jösse
Lördagen den 5 november 16:00
Niklas Löfström
Vendelsö BK
Onsdagen den 2 november 19:30
Oskar Almroth
Matteus-Pojkarna BK
Lördagen den 29 oktober 13:00
Lördagen den 5 november 16:00
Pasi E. Luiro
Sigma BK
Torsdagen den 27 oktober 18:00
Patrik Hillborg
Matteus-Pojkarna BK
Lördagen den 29 oktober 10:00
Patrik Larsson
AIK
Lördagen den 5 november 16:00
Pelle Enström
S:t Eriks Bowlingförening
Torsdagen den 3 november 18:00
Pelle Lundberg
SK Nova
Söndagen den 6 november 13:00
Per Zetterberg
SK Nova
Onsdagen den 9 november 14:00
Peter Axelsson
Pin Club
Söndagen den 6 november 10:00
Peter Dannfeldt
BK Amiki
Fredagen den 11 november 18:00
Peter Fredriksson
BK Amiki
Onsdagen den 2 november 19:30
Peter Kroner
AIK BK
Söndagen den 6 november 13:00
Fredagen den 11 november 18:00
Peter Ramén
AIK BK
Torsdagen den 27 oktober 18:00
Söndagen den 6 november 10:00
Peter Wihlborg
Åkeshovs BK
Lördagen den 5 november 13:00
Onsdagen den 9 november 14:00
Pål Stål
Delta 72
Torsdagen den 27 oktober 18:00
Lördagen den 5 november 16:00
Päivi Salonen
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 29 oktober 13:00
Torsdagen den 10 november 18:00
Rakel Norberg
Hammarby IF BF
Söndagen den 30 oktober 16:00
Rickard Attebring
Stureby BK
Onsdagen den 2 november 19:30
Ricky Rundberg
SK Nova
Söndagen den 6 november 13:00
Robert Blom
S:t Eriks Bowlingförening
Torsdagen den 3 november 18:00
Robert Myrén
BK Ax
Lördagen den 29 oktober 13:00
Roger Holm
Fredrikshof IF BK
Fredagen den 4 november 18:00
Onsdagen den 9 november 14:00
Rolf Börjesson
Hammarby IF BF
Onsdagen den 2 november 14:00
Ronny Göransson
Etuna Bowlingklubb
Onsdagen den 9 november 14:00
Ronny Sandgren
Vendelsö BK
Lördagen den 29 oktober 13:00
Sandra Arestav
B-K Eva
Torsdagen den 27 oktober 18:00
Sebastian Ekedahl
Stureby BK
Onsdagen den 2 november 19:30
Stefan Löfström
Stureby BK
Onsdagen den 2 november 19:30
Stefan Ohlsson
Team Sollentuna
Lördagen den 5 november 13:00
Stefan Persson
S:t Eriks Bowlingförening
Torsdagen den 3 november 18:00
Sten Olsson
BC Pegasus
Söndagen den 6 november 13:00
Stene Andersson
Split Happens BK
Fredagen den 4 november 18:00
Söndagen den 6 november 13:00
Stephan Svensson
S:t Eriks Bowlingförening
Torsdagen den 27 oktober 18:00
Torsdagen den 10 november 18:00
Stig Larsson
Handens BK
Fredagen den 4 november 18:00
Stig Svensson
SK Nova
Torsdagen den 10 november 18:00
Stigbjörn Hellman
BK Ax
Onsdagen den 2 november 14:00
Susanne Johansson
NBC Gullmarsplan BC
Fredagen den 4 november 18:00
Susanne Karlsson
Team Sollentuna
Söndagen den 6 november 13:00
Susanne Olsson
Hammarby IF BF
Söndagen den 30 oktober 16:00
Susanne Thessén
NBC Gullmarsplan BC
Fredagen den 4 november 18:00
Söndagen den 6 november 13:00
Sven Ericsson
Hovet Old Boys BK
Onsdagen den 9 november 14:00
Sven-Olov Sjölund
BwK Ankaret
Söndagen den 6 november 13:00
Szczepan Drapsa
BK Ax
Onsdagen den 2 november 14:00
Onsdagen den 9 november 14:00
Tarja Karlsson
Team Sollentuna
Lördagen den 5 november 13:00
Söndagen den 6 november 10:00
Theresia Jatta Köhlin
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 29 oktober 13:00
Fredagen den 4 november 18:00
Thomas Andersson
AIK
Lördagen den 5 november 13:00
Thomas Johansson
Pin Club
Söndagen den 6 november 10:00
Thomas Wallgren
Fredrikshof IF BK
Söndagen den 30 oktober 16:00
Torsdagen den 3 november 18:00
Thomas Åhlén
Team Sollentuna
Söndagen den 6 november 13:00
Tobias Ahlberg
Sundbybergs IK
Lördagen den 5 november 13:00
Tomas Lind
BK Ax
Onsdagen den 2 november 14:00
Tommy Axelsson
Pin Club
Söndagen den 6 november 10:00
Tommy Blom
Hammarby IF BF
Söndagen den 30 oktober 16:00
Tommy Jern
AIK
Torsdagen den 27 oktober 18:00
Onsdagen den 2 november 19:30
Tommy Johannesson
Aftonbladets IK
Torsdagen den 27 oktober 18:00
Torsdagen den 10 november 18:00
Tommy Stenqvist
Pin Club
Söndagen den 6 november 10:00
Tommy Wendel
Stureby BK
Söndagen den 6 november 13:00
Torbjörn Jensen
Fredrikshof IF BK
Torsdagen den 3 november 18:00
Fredagen den 4 november 18:00
Torbjörn Lindblad
Sollentuna BwK
Söndagen den 6 november 10:00
Torbjörn Östling
Sollentuna BwK
Torsdagen den 10 november 18:00
Ulf Lönngren
BK Ax
Söndagen den 30 oktober 16:00
Onsdagen den 2 november 14:00
Vavva Gimhag
BwK Dax
Fredagen den 11 november 18:00
Vesa Heinonen
BwK Ankaret
Söndagen den 6 november 13:00
Victor Forss
Matteus-Pojkarna BK
Fredagen den 11 november 18:00
Vijay Thuphal Nagaraja Iyengar
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Söndagen den 6 november 10:00
Söndagen den 6 november 13:00
Walter Feldhofer
Hammarby IF BF
Torsdagen den 10 november 18:00
Zoë Trender
B-K Eva
Torsdagen den 10 november 18:00
Åke Erlandsson
Playbowl Club Åkeshov
Fredagen den 4 november 18:00
Åke Hofvander
Team Sollentuna
Lördagen den 5 november 13:00
Åke Nilsson
Hellas BK
Torsdagen den 3 november 18:00
Åke Nilsson
Bokaj 76
Fredagen den 11 november 18:00
Åke Pettersson
Farsta Bowlingklubb
Onsdagen den 2 november 14:00
Onsdagen den 9 november 14:00
Åsa Lundström
AIK BK
Söndagen den 6 november 10:00
Åsa Myrén
BK Prime Sthlm
Lördagen den 29 oktober 10:00
TOTALT: 212 SPELARE
BÖRSLISTAN AKTUELL SÄSONG
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR
300-SERIER I ST-MÄST
De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.
Datum/Tävling
Spelare
2024-04-22
Börjerullen 2024
Robert Collin
Team Sollentuna
2024-03-09
Finalspel - 2023-2024
Alvin Kvarnström
AIK BK
2024-03-08
Finalspel - 2023-2024
Zebastian Söder
AIK BK
2023-11-26
Gullmarsfighten 2023
Mattias Persson
Täby BwK
2023-11-26
Mälarmästerskapet 2023
Elliot Crosby
AIK BK
2023-11-23
Gullmarsfighten 2023
Lars Andersson
Vendelsö BK
2023-11-19
Mälarmästerskapet 2023
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2023-11-09
Gullmarsfighten 2023
Robert Myrén
BK Ax
2023-08-05
Skärgårdspokalen 2023
Marcus Tidbeck
Stureby BK
2023-05-30
Sjöslaget 2023
Jonas Gimhag
Hammarby IF BF