Start
Anmälan
Format
Tidigare
ST-Mäst 2024-2025
ST-Mäst 2023-2024
ST-Mäst 2022-2023
ST-Mäst 2020-2021
ST-Mäst 2019-2020
ST-Mäst 2018-2019
ST-Mäst 2017-2018
ST-Mäst 2016-2017
ST-Mäst 2015-2016
ST-Mäst 2014-2015
Kontakt
Anmälda spelare för Sjöslaget 2011
<< Tillbaka
Arrangeras av:
Nynäshamns Bowlinghall
Telefon:
08-52 400 800
E-mail:
info@nynasbowling.se
Hemsida:
www.nynasbowling.se
Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:
Namn
Klubb
Start
Alexander Mavrikakis
Sundbybergs IK
Tisdagen den 18 oktober 19:00
Altti Mattila
Hammarby IF BF
Tisdagen den 6 september 19:00
Tisdagen den 4 oktober 19:00
Anders Bergstrand
Team Sollentuna
Söndagen den 25 september 10:00
Söndagen den 16 oktober 17:30
Anders Friman
Djurgårdens IF Bowlingförening
Lördagen den 24 september 11:00
Anders Holm
Team Sollentuna
Tisdagen den 4 oktober 19:00
Anders Höglind
Kägeljägarna BK (h)
Tisdagen den 18 oktober 19:00
Anders Lindblad
Sollentuna BwK
Söndagen den 2 oktober 13:00
Anders Pettersson
Stånga IF
Måndagen den 29 augusti 19:00
Lördagen den 24 september 11:00
Andreas Eriksson
NBC Gullmarsplan BC
Söndagen den 16 oktober 17:30
Andreas Hybertsen
Sollentuna BwK
Söndagen den 2 oktober 13:00
Ann-Christin Knichter
Djurgårdens IF Bowlingförening
Lördagen den 24 september 11:00
Annette Hofvander
Team Sollentuna
Söndagen den 2 oktober 13:00
Annika Grönvall
Playbowl Club Åkeshov
Tisdagen den 20 september 19:00
Fredagen den 14 oktober 15:00
Ari Mutka
Djurgårdens IF Bowlingförening
Tisdagen den 6 september 19:00
Lördagen den 24 september 11:00
Barbro Nilsson
PBK Frövi (h)
Tisdagen den 6 september 19:00
Bengt Moquist
KK Träff
Söndagen den 16 oktober 17:30
Bengt Åkerström
BK KAP (n)
Söndagen den 25 september 10:00
Benny Rapp
S:t Eriks Bowlingförening
Tisdagen den 20 september 19:00
Bernt Sundh
SK Nova
Lördagen den 1 oktober 11:00
Tisdagen den 18 oktober 19:00
Bert Andersson
BK Runan
Lördagen den 24 september 11:00
Christer Germerud
SK Nova
Tisdagen den 6 september 19:00
Tisdagen den 27 september 19:00
Christer Hörngren
BK Amiki
Tisdagen den 13 september 19:00
Tisdagen den 11 oktober 19:00
Christer Norin
Sollentuna BwK
Söndagen den 2 oktober 13:00
Christian Björkefors
BK Granen
Tisdagen den 18 oktober 19:00
Christian Holmberg
NBC Gullmarsplan BC
Söndagen den 16 oktober 17:30
Claes Trankärr
Fredrikshof IF BK
Söndagen den 25 september 10:00
Claes Wagelin Gauffin
Stånga IF
Söndagen den 16 oktober 17:30
Cornell Gassner
Vendelsö BK
Lördagen den 24 september 11:00
Cristopher Nybom
Åkeshovs BK
Lördagen den 24 september 11:00
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Tisdagen den 27 september 19:00
Tisdagen den 18 oktober 19:00
Dagny Holmroos
Märsta BK (n)
Måndagen den 29 augusti 19:00
Daniel Larsson
BwK Ankaret
Tisdagen den 11 oktober 19:00
Elisabeth Wallin
BK Enjoy
Söndagen den 25 september 10:00
Fredagen den 14 oktober 15:00
Eva Wahrberg
BK Amiki
Tisdagen den 18 oktober 19:00
Ewa Markus
Hammarby IF BF
Lördagen den 1 oktober 11:00
Felix Cederlund
Sundbybergs IK
Tisdagen den 27 september 19:00
Folke Johansson
KK Strike
Tisdagen den 13 september 19:00
Fredrik Lindman
BK Runan
Tisdagen den 18 oktober 19:00
Greger Knutas
SK Nova
Måndagen den 29 augusti 19:00
Tisdagen den 6 september 19:00
Gunnar Arestav
BK Amiki
Tisdagen den 4 oktober 19:00
Gunnar Moquist
KK Träff
Söndagen den 16 oktober 17:30
Gunnar Persson
Edsbyns BK
Tisdagen den 13 september 19:00
Tisdagen den 20 september 19:00
Göran Brusewitz
SK Nova
Tisdagen den 20 september 19:00
Hans Andersson
DN-Expressens IF
Söndagen den 25 september 13:00
Hans Sjöberg
SK Nova
Tisdagen den 6 september 19:00
Tisdagen den 13 september 19:00
Tisdagen den 27 september 19:00
Heikki Salmi
BK Rullarna
Söndagen den 25 september 10:00
Söndagen den 25 september 13:00
Henrik Johansson
NBC Gullmarsplan BC
Söndagen den 25 september 13:00
Hilding Segerfjord
Handens BK
Tisdagen den 20 september 19:00
Håkan Hellsing
Sigma BK
Tisdagen den 18 oktober 19:00
Ingemar Brännmo
Hammarby IF BF
Tisdagen den 4 oktober 19:00
Ingemar Högberg
Väddö BwK
Tisdagen den 11 oktober 19:00
Inger Norremo
B-K Eva
Tisdagen den 27 september 19:00
Inger Stambert
Hammarby IF BF
Lördagen den 1 oktober 11:00
Ingrid Lindberg
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 2 oktober 13:00
Jan-Ove Lindblad
KK Träff
Lördagen den 24 september 11:00
Söndagen den 16 oktober 17:30
Jeanette Fägnell
BK Mistral (n)
Tisdagen den 20 september 19:00
Jerry Mattisson
SK Nova
Tisdagen den 27 september 19:00
Jessica Parenmark
AIK
Tisdagen den 11 oktober 19:00
Jimmy Bengtson
Team Edsbacka BC
Söndagen den 2 oktober 10:00
Söndagen den 2 oktober 13:00
Joel Pirhi
IK Makkabi
Söndagen den 25 september 13:00
Johan Höglund
BK Rudbeck
Söndagen den 25 september 13:00
Johan Malmström
BK Amiki
Söndagen den 2 oktober 13:00
Jonas Lönnberg
Team Edsbacka BC
Lördagen den 24 september 11:00
Jonathan Havstad
S:t Eriks Bowlingförening
Söndagen den 16 oktober 17:30
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
Söndagen den 2 oktober 10:00
Karl-Johan Mattsson
Hammarby IF BF
Tisdagen den 4 oktober 19:00
Katrin Fahlström
Hammarby IF BF
Tisdagen den 4 oktober 19:00
Kenneth Aspögård
Hammarby IF BF
Tisdagen den 4 oktober 19:00
Tisdagen den 11 oktober 19:00
Kenneth Lindberg
AIK BK
Tisdagen den 11 oktober 19:00
Söndagen den 16 oktober 17:30
Kenth Wallin
BK Enjoy
Söndagen den 25 september 10:00
Kerstin Danielsson
AIK
Tisdagen den 11 oktober 19:00
Kicki Ovestad
BK Runan
Lördagen den 24 september 11:00
Kim Corfitz
Team Sollentuna
Söndagen den 25 september 13:00
Kim Nabbe
NBC Gullmarsplan BC
Söndagen den 16 oktober 17:30
Kjell Isaksson
BK Ax
Tisdagen den 13 september 19:00
Lördagen den 24 september 11:00
Tisdagen den 11 oktober 19:00
Kjell Svensson
Aftonbladets IK
Söndagen den 2 oktober 13:00
Kristian Hiltunen
NBC Gullmarsplan BC
Söndagen den 16 oktober 17:30
Lars Johansson
Team X-Bowlers BC
Tisdagen den 13 september 19:00
Lars-Erik Forsius
SK Nova
Tisdagen den 6 september 19:00
Lördagen den 24 september 11:00
Lars-Erik Karlsson
BK Ax
Lördagen den 1 oktober 11:00
Leif Eklund
BK Amiki
Tisdagen den 4 oktober 19:00
Tisdagen den 11 oktober 19:00
Leif Sjöberg
Hammarby IF BF
Tisdagen den 13 september 19:00
Tisdagen den 11 oktober 19:00
Leif Sundström
AIK BK
Söndagen den 25 september 10:00
Tisdagen den 4 oktober 19:00
Lena Thurn
DN-Expressens IF
Lördagen den 1 oktober 11:00
Lennart Götelid
BK Runan
Lördagen den 24 september 11:00
Linus Johannesson
Aftonbladets IK
Söndagen den 2 oktober 13:00
Magnus Lütz
BK Runan
Söndagen den 16 oktober 17:30
Malin Hagman
B-K Eva
Söndagen den 2 oktober 13:00
Marcus Lindskog
Rigel/Domnarvets BS
Lördagen den 1 oktober 11:00
Marianne Högberg
Väddö BwK
Tisdagen den 11 oktober 19:00
Marie Lindberg
Åkeshovs BK
Tisdagen den 20 september 19:00
Martin Sjödin
SK Nova
Tisdagen den 13 september 19:00
Martin Wallin
BK Ax
Tisdagen den 4 oktober 19:00
Mats Davidsson
S:t Eriks Bowlingförening
Tisdagen den 18 oktober 19:00
Mats Enström
S:t Eriks Bowlingförening
Tisdagen den 18 oktober 19:00
Michael Bergmark
Team Edsbacka BC
Söndagen den 2 oktober 10:00
Söndagen den 2 oktober 13:00
Michael Johansson
Team Edsbacka BC
Söndagen den 25 september 13:00
Mikael Sandberg
AIK
Tisdagen den 4 oktober 19:00
Tisdagen den 11 oktober 19:00
Mikael Söderquist
S:t Eriks Bowlingförening
Söndagen den 25 september 10:00
Nicklas Eriksson
BwK Ankaret
Söndagen den 25 september 10:00
Söndagen den 25 september 13:00
Pasi E. Luiro
Sigma BK
Söndagen den 25 september 10:00
Patric Johansson
Team Edsbacka BC
Söndagen den 25 september 13:00
Patrik Goldberg
Värtans IK
Söndagen den 25 september 13:00
Patrik Larsson
AIK
Tisdagen den 4 oktober 19:00
Pelle Enström
S:t Eriks Bowlingförening
Tisdagen den 18 oktober 19:00
Pelle Lundberg
SK Nova
Tisdagen den 20 september 19:00
Per Jansson
Split Happens BK
Tisdagen den 27 september 19:00
Fredagen den 14 oktober 15:00
Per Zetterberg
SK Nova
Tisdagen den 27 september 19:00
Peter Dannfeldt
BK Amiki
Tisdagen den 18 oktober 19:00
Peter Kroner
AIK BK
Söndagen den 25 september 10:00
Söndagen den 16 oktober 17:30
Peter Ramén
AIK BK
Söndagen den 25 september 10:00
Tisdagen den 11 oktober 19:00
Peter Wihlborg
Åkeshovs BK
Tisdagen den 27 september 19:00
Tisdagen den 4 oktober 19:00
Pierre Kadin
Märsta BK (n)
Måndagen den 29 augusti 19:00
Pål Stål
Delta 72
Lördagen den 1 oktober 11:00
Söndagen den 16 oktober 17:30
Päivi Salonen
NBC Gullmarsplan BC
Söndagen den 25 september 13:00
Fredagen den 14 oktober 15:00
Ricky Rundberg
SK Nova
Tisdagen den 20 september 19:00
Roger Tocklin
United BC
Fredagen den 14 oktober 15:00
Roger Wilhelmsson
Playbowl Club Åkeshov
Tisdagen den 20 september 19:00
Rolf Börjesson
Hammarby IF BF
Lördagen den 1 oktober 11:00
Rolf Ginman
Sollentuna BwK
Söndagen den 2 oktober 13:00
Ronny Göransson
Etuna Bowlingklubb
Lördagen den 1 oktober 11:00
Sandra Arestav
B-K Eva
Tisdagen den 4 oktober 19:00
Tisdagen den 11 oktober 19:00
Simon Sallborg
SK Nova
Tisdagen den 27 september 19:00
Staffan Wihlborg
BwK Ankaret
Tisdagen den 27 september 19:00
Stefan Blomquist
Täby BwK
Tisdagen den 27 september 19:00
Stefan Fogelström
Åkeshovs BK
Tisdagen den 20 september 19:00
Stefan Ohlsson
Team Sollentuna
Söndagen den 2 oktober 13:00
Stefan Sundberg
BK Rosen
Tisdagen den 27 september 19:00
Sten Larsson
BK Runan
Lördagen den 24 september 11:00
Stene Andersson
Split Happens BK
Tisdagen den 18 oktober 19:00
Stephan Svensson
S:t Eriks Bowlingförening
Söndagen den 2 oktober 13:00
Stig Larsson
Handens BK
Tisdagen den 20 september 19:00
Stig Nilsson
KK Strike
Tisdagen den 13 september 19:00
Tisdagen den 20 september 19:00
Stig Svensson
SK Nova
Tisdagen den 6 september 19:00
Tisdagen den 13 september 19:00
Stigbjörn Hellman
BK Ax
Fredagen den 14 oktober 15:00
Susanne Johansson
NBC Gullmarsplan BC
Söndagen den 25 september 13:00
Susanne Olsson
Hammarby IF BF
Tisdagen den 4 oktober 19:00
Fredagen den 14 oktober 15:00
Susanne Thessén
NBC Gullmarsplan BC
Söndagen den 25 september 13:00
Sven Ericsson
Hovet Old Boys BK
Tisdagen den 13 september 19:00
Tisdagen den 20 september 19:00
Szczepan Drapsa
BK Ax
Tisdagen den 13 september 19:00
Tarja Karlsson
Team Sollentuna
Lördagen den 1 oktober 11:00
Theresia Jatta Köhlin
NBC Gullmarsplan BC
Söndagen den 25 september 13:00
Fredagen den 14 oktober 15:00
Thomas Wallgren
Fredrikshof IF BK
Tisdagen den 27 september 19:00
Fredagen den 14 oktober 15:00
Tobias Ekström
Zorrow Club
Tisdagen den 18 oktober 19:00
Tomas Lind
BK Ax
Tisdagen den 4 oktober 19:00
Tommy Jern
AIK
Tisdagen den 18 oktober 19:00
Tommy Johannesson
Aftonbladets IK
Söndagen den 2 oktober 13:00
Torbjörn Östling
Sollentuna BwK
Söndagen den 25 september 13:00
Torgny Löfgren
BK Arkos
Tisdagen den 20 september 19:00
Vesa Heinonen
BwK Ankaret
Söndagen den 25 september 10:00
Söndagen den 25 september 13:00
Vijay Thuphal Nagaraja Iyengar
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Tisdagen den 27 september 19:00
Tisdagen den 18 oktober 19:00
Walter Feldhofer
Hammarby IF BF
Söndagen den 25 september 10:00
Zoë Trender
B-K Eva
Lördagen den 24 september 11:00
Åke Erlandsson
Playbowl Club Åkeshov
Tisdagen den 13 september 19:00
Tisdagen den 20 september 19:00
Åke Hofvander
Team Sollentuna
Söndagen den 2 oktober 13:00
TOTALT: 155 SPELARE
BÖRSLISTAN AKTUELL SÄSONG
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR
300-SERIER I ST-MÄST
De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.
Datum/Tävling
Spelare
2024-04-22
Börjerullen 2024
Robert Collin
Team Sollentuna
2024-03-09
Finalspel - 2023-2024
Alvin Kvarnström
AIK BK
2024-03-08
Finalspel - 2023-2024
Zebastian Söder
AIK BK
2023-11-26
Gullmarsfighten 2023
Mattias Persson
Täby BwK
2023-11-26
Mälarmästerskapet 2023
Elliot Crosby
AIK BK
2023-11-23
Gullmarsfighten 2023
Lars Andersson
Vendelsö BK
2023-11-19
Mälarmästerskapet 2023
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2023-11-09
Gullmarsfighten 2023
Robert Myrén
BK Ax
2023-08-05
Skärgårdspokalen 2023
Marcus Tidbeck
Stureby BK
2023-05-30
Sjöslaget 2023
Jonas Gimhag
Hammarby IF BF