Start
Anmälan
Format
Tidigare
ST-Mäst 2024-2025
ST-Mäst 2023-2024
ST-Mäst 2022-2023
ST-Mäst 2020-2021
ST-Mäst 2019-2020
ST-Mäst 2018-2019
ST-Mäst 2017-2018
ST-Mäst 2016-2017
ST-Mäst 2015-2016
ST-Mäst 2014-2015
Kontakt
Anmälda spelare för Klockslaget 2012
<< Tillbaka
Arrangeras av:
Sundbybergs Bowlinghall
Telefon:
08-29 13 50
E-mail:
info@sbgbowling.se
Hemsida:
www.sbgbowling.se
Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:
Namn
Klubb
Start
Agneta Lundgren
B-K Eva
Lördagen den 28 april 11:00
Allan Sennevall
BK Ax
Tisdagen den 1 maj 14:00
Altti Mattila
Hammarby IF BF
Söndagen den 15 april 11:00
Amanda Wennerlund
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 1 april 11:00
Anders Ahlström
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 5 april 18:00
Torsdagen den 19 april 19:30
Anders Friman
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 29 april 11:00
Anders Holm
Team Sollentuna
Söndagen den 29 april 14:00
Anders Wirtanen
Team Södertälje BK
Söndagen den 15 april 11:00
Anders Öhman
Bokaj 76
Tisdagen den 1 maj 14:00
Anette Bergman
Fyrishof BK
Söndagen den 1 april 11:00
Anetthe Hallberg
Åkeshovs BK
Söndagen den 29 april 11:00
Ann-Charlotte Holm
BK Prime Sthlm
Torsdagen den 12 april 19:30
Ann-Christin Knichter
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 1 april 11:00
Söndagen den 29 april 11:00
Anna Nyberg
Värtans IK
Torsdagen den 26 april 19:30
Annelie Kanold
Sundbybergs IK
Söndagen den 1 april 11:00
Annelie Wennerlund
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 1 april 11:00
Annica Nymark
B-K Eva
Tisdagen den 1 maj 11:00
Annika Grönvall
Playbowl Club Åkeshov
Fredagen den 20 april 11:00
Torsdagen den 26 april 19:30
Annika Kilander
BK Prime Sthlm
Måndagen den 30 april 14:00
Ari Mutka
Djurgårdens IF Bowlingförening
Fredagen den 20 april 14:00
Barbro Nilsson
PBK Frövi (h)
Söndagen den 15 april 11:00
Bengt Moquist
KK Träff
Måndagen den 9 april 11:00
Måndagen den 30 april 11:00
Bengt Åkerström
BK KAP (n)
Söndagen den 1 april 11:00
Benno Pedersen
Pin Club
Torsdagen den 19 april 19:30
Söndagen den 22 april 16:00
Benny Rapp
S:t Eriks Bowlingförening
Lördagen den 31 mars 11:00
Bernt Sund
Pin Club
Torsdagen den 19 april 19:30
Björn Ejderling
Hammarby IF BF
Söndagen den 15 april 11:00
Björn Jonsson
Väddö BwK
Lördagen den 28 april 11:00
Björn Lilja
Djurgårdens IF Bowlingförening
Torsdagen den 12 april 19:30
Söndagen den 22 april 16:00
Björn Martinsson
Vendelsö BK
Lördagen den 28 april 14:00
Bo Andersson
Split Happens BK
Fredagen den 6 april 11:00
Söndagen den 29 april 11:00
Bo Pelander
Team Södertälje BK
Söndagen den 15 april 11:00
Söndagen den 22 april 16:00
Börje Salmén
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 28 april 14:00
Måndagen den 30 april 14:00
Caroline Innergård
Hammarby IF BF
Måndagen den 30 april 11:00
Catarina Kyhlström
Hammarby IF BF
Torsdagen den 5 april 18:00
Catrin Tocklin
United BC
Tisdagen den 1 maj 11:00
Charles Lönngren
Hovet Old Boys BK
Fredagen den 20 april 11:00
Charles Nylund
Fredrikshof IF BK
Fredagen den 20 april 11:00
Christer Andersson
KK Träff
Måndagen den 9 april 11:00
Christer Eklund
BK Amiki
Söndagen den 29 april 14:00
Christer Hörngren
BK Amiki
Lördagen den 28 april 14:00
Christer Lundborg
BwK Ankaret
Fredagen den 6 april 11:00
Christer Norin
Sollentuna BwK
Söndagen den 1 april 11:00
Söndagen den 8 april 11:00
Christer Rylander
Varta BK
Måndagen den 30 april 14:00
Christian Holmberg
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 5 april 18:00
Lördagen den 7 april 11:00
Christopher Eklund
Stureby BK
Söndagen den 29 april 14:00
Claes Trankärr
Fredrikshof IF BK
Lördagen den 28 april 11:00
Måndagen den 30 april 11:00
Cornell Gassner
Vendelsö BK
Fredagen den 6 april 11:00
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Fredagen den 20 april 14:00
Tisdagen den 1 maj 11:00
Dagny Holmroos
Märsta BK (n)
Fredagen den 6 april 11:00
Daniel Holmgren
Pin Club
Torsdagen den 19 april 19:30
Söndagen den 22 april 16:00
Daniel Strömberg
Sundbybergs IK
Lördagen den 21 april 12:30
Elin Granström
BK Prime Sthlm
Torsdagen den 26 april 19:30
Elisabeth Palmcrantz
Norrtälje BwK
Lördagen den 28 april 11:00
Elisabeth Wallin
BK Enjoy
Fredagen den 6 april 11:00
Söndagen den 8 april 11:00
Eric Arveteg
Kulladals BS
Lördagen den 28 april 11:00
Erik Wickgren
NBC Gullmarsplan BC
Tisdagen den 1 maj 14:00
Eva Müllner
Värtans IK
Torsdagen den 26 april 19:30
Eva Nyholm Jönsson
Kings Pin BK
Tisdagen den 1 maj 11:00
Ewy Ekström
BwK Ankaret
Lördagen den 28 april 11:00
Folke Ekström
BK Rullarna
Lördagen den 28 april 11:00
Folke Johansson
KK Strike
Fredagen den 6 april 11:00
Söndagen den 29 april 14:00
Franco Moschioni
Hovet Old Boys BK
Fredagen den 20 april 11:00
Fredrik Lindman
BK Runan
Söndagen den 29 april 14:00
Greger Knutas
SK Nova
Fredagen den 20 april 14:00
Gun Alström
BK Raa
Lördagen den 21 april 12:30
Gunnar Moquist
KK Träff
Måndagen den 9 april 11:00
Måndagen den 30 april 11:00
Gunnar Persson
Edsbyns BK
Torsdagen den 26 april 19:30
Gunnar Wanneberg
Täby BwK
Lördagen den 21 april 12:30
Gustav Stangrund
Väddö BwK
Lördagen den 28 april 11:00
Gustavo Layrisse Montiel
Sundbybergs IK
Torsdagen den 12 april 19:30
Tisdagen den 1 maj 14:00
Hans Andersson
DN-Expressens IF
Söndagen den 8 april 11:00
Söndagen den 22 april 16:00
Hans Dahlqvist
BwK Ankaret
Lördagen den 31 mars 11:00
Hans Fredén
Hammarby IF BF
Torsdagen den 19 april 19:30
Hans Östlund
BwK Ankaret
Lördagen den 31 mars 11:00
Harri Makkonen
Eira BK
Söndagen den 29 april 11:00
Harry Träsklund
Åkeshovs BK
Fredagen den 20 april 11:00
Heikki Salmi
BK Rullarna
Måndagen den 9 april 11:00
Helen Thelander
Sundbybergs IK
Lördagen den 21 april 12:30
Helena Ekström
Sundbybergs IK
Söndagen den 1 april 11:00
Helene Fischbach
BK Prime Sthlm
Söndagen den 15 april 11:00
Hilding Segerfjord
Handens BK
Måndagen den 9 april 11:00
Håkan Thurmander
Åkeshovs BK
Fredagen den 6 april 11:00
Lördagen den 7 april 11:00
Ian Robinson
AIK BK
Tisdagen den 1 maj 11:00
Ina Lillstrand
Åkeshovs BK
Torsdagen den 26 april 19:30
Ingemar Brännmo
Hammarby IF BF
Lördagen den 28 april 14:00
Ingrid Lindberg
Djurgårdens IF Bowlingförening
Lördagen den 28 april 11:00
Tisdagen den 1 maj 11:00
Jacob Andersson
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 22 april 16:00
Jan Blom
Vendelsö BK
Fredagen den 6 april 11:00
Måndagen den 30 april 11:00
Jan Engblom
KK Träff
Måndagen den 9 april 11:00
Jan Rosén
Hammarby IF BF
Torsdagen den 5 april 18:00
Jan Sundgren
Norrtälje BwK
Lördagen den 28 april 11:00
Jan-Ove Lindblad
KK Träff
Måndagen den 9 april 11:00
Jesper Lundström
Djurgårdens IF Bowlingförening
Torsdagen den 12 april 19:30
Joachim Christensen
Åkeshovs BK
Fredagen den 20 april 11:00
Joel Pirhi
IK Makkabi
Söndagen den 22 april 16:00
Johan Brunsberg
Team Enköping BK
Tisdagen den 1 maj 11:00
Tisdagen den 1 maj 14:00
Johan Eklund
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 5 april 18:00
Torsdagen den 26 april 19:30
Johan Hultgren
NBC Gullmarsplan BC
Söndagen den 22 april 16:00
Johan Lindman
BK Runan
Söndagen den 22 april 16:00
Johan Wallenbert
AIK BK
Lördagen den 21 april 12:30
Söndagen den 29 april 11:00
Johnny Östby
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 1 april 11:00
Söndagen den 29 april 11:00
Jonas Larsson
BK Stötarna (n)
Söndagen den 8 april 11:00
Jonas Wigzell
BK KAP (n)
Söndagen den 15 april 11:00
Jonathan Havstad
S:t Eriks Bowlingförening
Torsdagen den 5 april 18:00
Jouko Törnudd
BwK Ankaret
Fredagen den 6 april 11:00
Juha Kanerva
BK Prime Sthlm
Måndagen den 30 april 11:00
Jörgen Greverius
BK Kross
Söndagen den 1 april 11:00
Söndagen den 8 april 11:00
Kaj Ahlström
KK Strike
Fredagen den 20 april 11:00
Söndagen den 29 april 14:00
Kamilla Christensen
Sundbybergs IK
Torsdagen den 26 april 19:30
Katrin Fahlström
Hammarby IF BF
Måndagen den 30 april 11:00
Måndagen den 30 april 14:00
Kenneth Aspögård
Hammarby IF BF
Måndagen den 30 april 14:00
Kenneth Lindberg
AIK BK
Lördagen den 21 april 12:30
Kenth Holm
BC Cobbers
Måndagen den 9 april 11:00
Kenth Wallin
BK Enjoy
Söndagen den 8 april 11:00
Kerstin Sahlberg
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Lördagen den 28 april 11:00
Kim Nabbe
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 5 april 18:00
Kjell Andersson
Aftonbladets IK
Torsdagen den 12 april 19:30
Kjell Isaksson
BK Ax
Söndagen den 15 april 11:00
Fredagen den 20 april 14:00
Klas Söderberg
Playbowl Club Åkeshov
Torsdagen den 5 april 18:00
Måndagen den 30 april 14:00
Klas Wase
Åkeshovs BK
Söndagen den 8 april 11:00
Kristian Hiltunen
NBC Gullmarsplan BC
Lördagen den 7 april 11:00
Kristina Gustafsson
Sigma BK
Torsdagen den 12 april 19:30
Kåre Birgersson
Norrtälje BwK
Måndagen den 9 april 11:00
Lars Andersson
Vendelsö BK
Torsdagen den 5 april 18:00
Lars Eriksson
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 1 april 11:00
Söndagen den 29 april 11:00
Lars Jakobsson
KK Strike
Fredagen den 20 april 11:00
Lars Jidler
BK Wictoria (n)
Lördagen den 7 april 11:00
Lars Johansson
Team X-Bowlers BC
Fredagen den 20 april 11:00
Lördagen den 28 april 14:00
Leea Helin
BwK Ankaret
Söndagen den 15 april 11:00
Leif Dahl
BK Scott
Måndagen den 9 april 11:00
Leif Eklund
BK Amiki
Torsdagen den 19 april 19:30
Söndagen den 29 april 14:00
Leif Mörkfors
Rigel/Domnarvets BS
Torsdagen den 5 april 18:00
Leif Sjöberg
Hammarby IF BF
Lördagen den 28 april 14:00
Leo Greverius
BK Mjölby Bowling
Söndagen den 1 april 11:00
Söndagen den 8 april 11:00
Lina Wallenbert
AIK BK
Lördagen den 21 april 12:30
Söndagen den 29 april 11:00
Linn Alerius
Hammarby IF BF
Måndagen den 30 april 11:00
Måndagen den 30 april 14:00
Liz Larsson
B-K Eva
Söndagen den 29 april 14:00
Magnus Christensen
Täby BwK
Måndagen den 30 april 11:00
Magnus Johnson Jr
Team Pergamon BC
Lördagen den 28 april 14:00
Magnus Lütz
BK Runan
Lördagen den 7 april 11:00
Torsdagen den 26 april 19:30
Magnus Palmcrantz
Väddö BwK
Lördagen den 28 april 11:00
Malin Brodin
AIK BK
Lördagen den 28 april 14:00
Malin Hagman
B-K Eva
Fredagen den 6 april 11:00
Malin Svensson
AIK BK
Tisdagen den 1 maj 11:00
Marcus Jansson
Farsta Bowlingklubb
Söndagen den 15 april 11:00
Marcus Lindskog
Rigel/Domnarvets BS
Tisdagen den 1 maj 11:00
Marcus Maijanen
BK Trol
Torsdagen den 19 april 19:30
Tisdagen den 1 maj 14:00
Maria Ullberg
Split Happens BK
Söndagen den 1 april 11:00
Marie Lindberg
Åkeshovs BK
Lördagen den 31 mars 11:00
Michael Haenflein
Playbowl Club Åkeshov
Fredagen den 6 april 11:00
Michael Johansson
Team Edsbacka BC
Tisdagen den 1 maj 14:00
Michael Lindblad
Bokaj 76
Lördagen den 21 april 12:30
Mikael Kanold
Sundbybergs IK
Lördagen den 28 april 14:00
Måndagen den 30 april 14:00
Mikael Olsson
BwK Ankaret
Måndagen den 9 april 11:00
Nicklas Eriksson
BwK Ankaret
Måndagen den 9 april 11:00
Niclas Öhrn
NBC Gullmarsplan BC
Fredagen den 6 april 11:00
Niklas Johansson
Eksjö BK/EBOK
Torsdagen den 19 april 19:30
Olle Eriksson
AIK BK
Söndagen den 22 april 16:00
Olle Svalborg
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 29 april 11:00
Oscar Nyholm-Westberg
Team Södertälje BK
Måndagen den 30 april 11:00
Oskar Almroth
Matteus-Pojkarna BK
Lördagen den 28 april 14:00
Pasi E. Luiro
Sigma BK
Lördagen den 7 april 11:00
Patric Johansson
Team Edsbacka BC
Tisdagen den 1 maj 14:00
Patrick Gustafsson
Åkeshovs BK
Torsdagen den 12 april 19:30
Lördagen den 28 april 11:00
Patrik Hillborg
Matteus-Pojkarna BK
Måndagen den 30 april 14:00
Pelle Johansson
Team X-Bowlers BC
Lördagen den 28 april 14:00
Per Nyholm Jönsson
Kings Pin BK
Tisdagen den 1 maj 11:00
Per Zetterberg
SK Nova
Måndagen den 30 april 11:00
Pernilla Arvidsson
Sundbybergs IK
Söndagen den 15 april 11:00
Peter Alm
Djurgårdens IF Bowlingförening
Söndagen den 1 april 11:00
Söndagen den 29 april 11:00
Peter Axelsson
Pin Club
Torsdagen den 19 april 19:30
Peter Dannfeldt
BK Amiki
Fredagen den 20 april 14:00
Tisdagen den 1 maj 14:00
Peter Kroner
AIK BK
Tisdagen den 1 maj 11:00
Peter Schell
Vendelsö BK
Torsdagen den 5 april 18:00
Fredagen den 20 april 11:00
Peter Wihlborg
Åkeshovs BK
Fredagen den 20 april 11:00
Petri Utriainen
BK Raa
Tisdagen den 1 maj 14:00
Pia Östling
Sollentuna BwK
Lördagen den 28 april 11:00
Pierre Kadin
Märsta BK (n)
Fredagen den 6 april 11:00
Päivi Salonen
NBC Gullmarsplan BC
Måndagen den 30 april 14:00
Tisdagen den 1 maj 14:00
Richard Källström
BwK Ankaret
Fredagen den 6 april 11:00
Robert Myrén
BK Ax
Torsdagen den 26 april 19:30
Robin Sundberg
Stureby BK
Söndagen den 22 april 16:00
Roger Tocklin
United BC
Söndagen den 8 april 11:00
Tisdagen den 1 maj 11:00
Roger Wilhelmsson
Playbowl Club Åkeshov
Söndagen den 22 april 16:00
Roland Nilsson
Vendelsö BK
Lördagen den 28 april 14:00
Roland Ström
Älvsjöhook BK (n)
Måndagen den 9 april 11:00
Rolf Jäderdal
Hammarby IF BF
Måndagen den 9 april 11:00
Sandra Arestav
B-K Eva
Torsdagen den 19 april 19:30
Sanna Tetri
Team Edsbacka BC
Torsdagen den 26 april 19:30
Sebastian Graveleij
Sundbybergs IK
Söndagen den 29 april 14:00
Simo Saareks
BK Raa
Söndagen den 29 april 11:00
Solveig Remnold
Hammarby IF BF
Söndagen den 8 april 11:00
Stefan Blomquist
Täby BwK
Söndagen den 8 april 11:00
Torsdagen den 26 april 19:30
Stefan Ekelund
Bokaj 76
Lördagen den 21 april 12:30
Stefan Löfström
Stureby BK
Söndagen den 8 april 11:00
Stefan Ohlsson
Team Sollentuna
Fredagen den 6 april 11:00
Torsdagen den 26 april 19:30
Stefan Sandblom
NBC Gullmarsplan BC
Tisdagen den 1 maj 14:00
Sten Fräsén
BK Kransen (n)
Söndagen den 15 april 11:00
Sten Olsson
BC Pegasus
Måndagen den 9 april 11:00
Stene Andersson
Split Happens BK
Fredagen den 6 april 11:00
Söndagen den 29 april 11:00
Stig Larsson
Handens BK
Söndagen den 22 april 16:00
Stig Nilsson
KK Strike
Fredagen den 20 april 11:00
Söndagen den 29 april 14:00
Stina Afsenius
BK Ön (n)
Torsdagen den 26 april 19:30
Susanne Thessén
NBC Gullmarsplan BC
Söndagen den 8 april 11:00
Söndagen den 22 april 16:00
Sven Ericsson
Hovet Old Boys BK
Fredagen den 20 april 11:00
Sven-Olov Sjölund
BwK Ankaret
Söndagen den 15 april 11:00
Szczepan Drapsa
BK Ax
Torsdagen den 12 april 19:30
Torsdagen den 26 april 19:30
Tisdagen den 1 maj 11:00
Teemu Lalli
BK Raa
Tisdagen den 1 maj 14:00
Tero Saareks
BK Raa
Söndagen den 29 april 11:00
Theresia Jatta Köhlin
NBC Gullmarsplan BC
Tisdagen den 1 maj 14:00
Thomas Andersson
AIK
Lördagen den 7 april 11:00
Thomas Hörnberg
NBC Gullmarsplan BC
Torsdagen den 19 april 19:30
Thomas Johansson
Pin Club
Torsdagen den 19 april 19:30
Thomas Wallgren
Fredrikshof IF BK
Torsdagen den 12 april 19:30
Lördagen den 21 april 12:30
Thomas Åhlén
Team Sollentuna
Torsdagen den 5 april 18:00
Tobias Hallberg
Åkeshovs BK
Söndagen den 29 april 11:00
Tobias Karlsson
BK Ax
Torsdagen den 26 april 19:30
Tobias Melin
BK Force
Torsdagen den 12 april 19:30
Tomas Lind
BK Ax
Torsdagen den 19 april 19:30
Måndagen den 30 april 11:00
Tomas Thelander
Bokaj 76
Lördagen den 21 april 12:30
Tomas Ullberg
Split Happens BK
Söndagen den 1 april 11:00
Tommy Axelsson
Pin Club
Torsdagen den 19 april 19:30
Tommy Jern
AIK
Lördagen den 28 april 14:00
Tisdagen den 1 maj 11:00
Tommy Johannesson
Aftonbladets IK
Torsdagen den 12 april 19:30
Tommy Stenqvist
Pin Club
Torsdagen den 19 april 19:30
Tommy Wendel
Stureby BK
Söndagen den 29 april 11:00
Torbjörn Jensen
Fredrikshof IF BK
Torsdagen den 12 april 19:30
Lördagen den 21 april 12:30
Torbjörn Östling
Sollentuna BwK
Lördagen den 28 april 11:00
Torgny Löfgren
BK Arkos
Fredagen den 20 april 11:00
Veijo Seppänen
Team Södertälje BK
Söndagen den 22 april 16:00
Vesa Heinonen
BwK Ankaret
Måndagen den 9 april 11:00
Victor Erlandsson
KK Strike
Fredagen den 20 april 11:00
Victor Forss
Matteus-Pojkarna BK
Lördagen den 28 april 14:00
Vijay Thuphal Nagaraja Iyengar
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
Fredagen den 20 april 14:00
Lördagen den 28 april 14:00
Tisdagen den 1 maj 11:00
Walter Feldhofer
Hammarby IF BF
Söndagen den 1 april 11:00
Zoë Trender
B-K Eva
Tisdagen den 1 maj 11:00
Tisdagen den 1 maj 14:00
Åke Erlandsson
Playbowl Club Åkeshov
Fredagen den 20 april 11:00
Söndagen den 22 april 16:00
Åke Hofvander
Team Sollentuna
Torsdagen den 19 april 19:30
Åke Nilsson
Hellas BK
Lördagen den 28 april 14:00
Tisdagen den 1 maj 14:00
TOTALT: 240 SPELARE
BÖRSLISTAN AKTUELL SÄSONG
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR
300-SERIER I ST-MÄST
De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.
Datum/Tävling
Spelare
2024-03-09
Finalspel - 2023-2024
Alvin Kvarnström
AIK BK
2024-03-08
Finalspel - 2023-2024
Zebastian Söder
AIK BK
2023-11-26
Gullmarsfighten 2023
Mattias Persson
Täby BwK
2023-11-26
Mälarmästerskapet 2023
Elliot Crosby
AIK BK
2023-11-23
Gullmarsfighten 2023
Lars Andersson
Vendelsö BK
2023-11-19
Mälarmästerskapet 2023
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2023-11-09
Gullmarsfighten 2023
Robert Myrén
BK Ax
2023-08-05
Skärgårdspokalen 2023
Marcus Tidbeck
Stureby BK
2023-05-30
Sjöslaget 2023
Jonas Gimhag
Hammarby IF BF
2023-05-16
Sjöslaget 2023
Annika Kilander
BK Prime Sthlm