Anmälda spelare för Vinterslanten 2021

<< Tillbaka

Arrangeras av:     Tyresö Bowlingpalatz
Telefon: 08-7121326
E-mail: tyreso@bowlingpalatzet.se
Hemsida: www.bowlingpalatzet.com

Följande spelare är anmälda till denna tävling just nu:

Namn Klubb Start
Agneta Adelstrand BK Amiki Lördagen den 18 december 11:30
Albin Wase Täby BwK Söndagen den 12 december 11:30
Alex Joki Stureby BK Tisdagen den 7 december 19:00
Alexander Johansson Matteus-Pojkarna BK Måndagen den 27 december 18:30
Alexander Mavrikakis Uppsala BC 90 Torsdagen den 9 december 14:00
Anders Borén Vendelsö BK Måndagen den 27 december 15:30
Anders Friman Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 2 januari 11:30
Fredagen den 7 januari 12:30
Anders Holm Team Sollentuna Fredagen den 7 januari 12:30
Anders Kretz BK Ax Lördagen den 18 december 14:30 - Sista EB
Måndagen den 27 december 18:30
Anders Kugelberg Sundbybergs IK Måndagen den 13 december 18:30
Anders Lundvall Norrtälje BwK Lördagen den 18 december 11:30
Andreas Candelöf Eriksson Täby BwK Lördagen den 18 december 14:30 - Sista EB
Tisdagen den 4 januari 16:00
Anette Bergman Fyrishof BK Söndagen den 2 januari 14:30
Ann-Christin Knichter Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 2 januari 11:30
Fredagen den 7 januari 12:30
Annelie Elnerud B-K Eva Tisdagen den 28 december 11:30
Annika Kilander BK Prime Sthlm Lördagen den 18 december 14:30 - Sista EB
Söndagen den 2 januari 11:30
Barbro Hegvall Nynäshamns BK Måndagen den 13 december 18:30
Torsdagen den 30 december 11:30
Benny Ohlsson Kings Pin BK Fredagen den 7 januari 12:30
Birgitta Sörensen SK Nova Måndagen den 13 december 18:30
Tisdagen den 28 december 11:30
Björn Bergman Fyrishof BK Söndagen den 2 januari 14:30
Björn Ejderling Hammarby IF BF Söndagen den 12 december 11:30
Lördagen den 18 december 11:30
Lördagen den 8 januari 11:00
Björn Fransson Åkeshovs BK Söndagen den 9 januari 14:30
Björn Karlsson Vendelsö BK Söndagen den 19 december 11:00
Björn Lilja Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 2 januari 11:30
Björn Oja SK Nova Måndagen den 13 december 18:30
Tisdagen den 28 december 11:30
Carolina Bejedal AIK Måndagen den 20 december 18:30
Caroline Källman Värtans IK Lördagen den 11 december 11:00
Fredagen den 7 januari 12:30
Catrin Tocklin United BC Lördagen den 11 december 11:00
Fredagen den 7 januari 12:30
Cecilia Solén B-K Eva Söndagen den 12 december 11:30
Charlotte Rönnerfjäll Nynäshamns BK Tisdagen den 28 december 11:30
Christer Hörngren BK Amiki Torsdagen den 9 december 14:00
Söndagen den 12 december 11:30
Söndagen den 2 januari 14:30
Christer Plahn Bålsta BC Tisdagen den 28 december 11:30
Christoffer Bejedal AIK Måndagen den 20 december 18:30
Christoffer Cranser Sundbybergs IK Lördagen den 8 januari 11:00
Christopher Eklund Stureby BK Torsdagen den 16 december 17:00
Fredagen den 17 december 11:30
Conny Johansson Vendelsö BK Tisdagen den 7 december 19:00
Lördagen den 18 december 14:30 - Sista EB
Måndagen den 27 december 18:30
Dag Jingstål Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund Torsdagen den 16 december 17:00
Tisdagen den 28 december 11:30
Tisdagen den 4 januari 16:00
Daniel Jones Täby BwK Lördagen den 18 december 11:30
Daniel Nilsson CarlstadHammarö IF Tisdagen den 14 december 19:00
Daniel Raymond-Persson Stureby BK Tisdagen den 7 december 19:00
Dennis Andersson Matteus-Pojkarna BK Söndagen den 2 januari 14:30
Elias Sjögren BK Ax Söndagen den 5 december 10:30
Elin Ek B-K Eva Torsdagen den 16 december 17:00
Lördagen den 8 januari 14:00
Elin Granström BK Prime Sthlm Fredagen den 7 januari 12:30
Emil Fors Matteus-Pojkarna BK Måndagen den 20 december 18:30
Måndagen den 27 december 15:30
Emma Franzen Täby BwK Lördagen den 11 december 14:00
Eric Thomas BajenFans BF Onsdagen den 29 december 19:00
Erik Thorselius Uppsala BC 90 Söndagen den 2 januari 11:30
Eva-Britt Sten Nynäshamns BK Måndagen den 13 december 18:30
Tisdagen den 28 december 11:30
Faruk Ohranovic Fyrishof BK Söndagen den 2 januari 14:30
Felix Möller Täby BwK Torsdagen den 30 december 11:30
Filip Nilsson CarlstadHammarö IF Tisdagen den 7 december 19:00
Tisdagen den 14 december 19:00
Frank Gaverot Täby BwK Lördagen den 18 december 11:30
Lördagen den 8 januari 14:00
Fredrik Engström Kings Pin BK Torsdagen den 9 december 14:00
Georgios Forsberg Matteus-Pojkarna BK Måndagen den 27 december 18:30
Söndagen den 2 januari 14:30
Greger Knutas SK Nova Fredagen den 3 december 15:30
Måndagen den 27 december 18:30
Torsdagen den 30 december 11:30
Gustaf Bertlid BK Amiki Tisdagen den 7 december 19:00
Lördagen den 11 december 14:00
Tisdagen den 28 december 11:30
Gustavo Layrisse Montiel Sundbybergs IK Lördagen den 8 januari 11:00
Hanna Engevall B-K Eva Måndagen den 13 december 18:30
Hanna Hillman BK Prime Sthlm Tisdagen den 7 december 19:00
Hans Modh BK Raa Torsdagen den 16 december 17:00
Fredagen den 7 januari 12:30
Hans Sternvad Vendelsö BK Söndagen den 19 december 11:00
Hélène Segolsson Team Sollentuna Måndagen den 27 december 18:30
Henrik Sandell Matteus-Pojkarna BK Torsdagen den 16 december 17:00
Måndagen den 27 december 18:30
Söndagen den 9 januari 11:30
Jan Ednertz BK Trol Tisdagen den 14 december 19:00
Jan Hoflin SK Nova Måndagen den 13 december 18:30
Jan Nordin Matteus-Pojkarna BK Torsdagen den 9 december 14:00
Måndagen den 27 december 18:30
Söndagen den 2 januari 14:30
Jan Viljanen Hammarby IF BF Måndagen den 27 december 15:30
Jerry Ekman-Wogel Stureby BK Måndagen den 13 december 18:30
Lördagen den 8 januari 14:00
Joakim Stål Ludvika BK Söndagen den 12 december 11:30
Söndagen den 2 januari 11:30
Jocke Dybeck Vendelsö BK Söndagen den 19 december 11:00
Joel Lindström Värtans IK Tisdagen den 7 december 19:00
Joel Modin Hammarby IF BF Måndagen den 27 december 15:30
Johan Larsson Åkeshovs BK Lördagen den 18 december 11:30
John Thornberg Matteus-Pojkarna BK Söndagen den 2 januari 14:30
Jonas Emretzon BajenFans BF Torsdagen den 30 december 11:30
Söndagen den 2 januari 14:30
Jonas Jonsson Värtans IK Måndagen den 10 januari 15:30
Jonathan Hallberg Team Clan BK Lördagen den 8 januari 11:00
Lördagen den 8 januari 14:00
Jouko Engroos AIK Fredagen den 17 december 14:30
Måndagen den 27 december 15:30
Jörgen Ek Fyrishof BK Söndagen den 2 januari 14:30
Karin Söderqvist SK Nova Fredagen den 3 december 15:30
Måndagen den 27 december 18:30
Torsdagen den 30 december 11:30
Karl-Mikael Ekbäck NBC Gullmarsplan BC Tisdagen den 7 december 19:00
Katrin Fahlström Hammarby IF BF Lördagen den 11 december 14:00
Lördagen den 8 januari 14:00
Kenneth Emblad Aftonbladets IK Söndagen den 9 januari 14:30
Kent Wäppling Mini Arccus Club Fredagen den 10 december 12:30
Kjell Isaksson BK Ax Lördagen den 18 december 11:30
Söndagen den 2 januari 11:30
Kjell Jinneby AIK Lördagen den 18 december 14:30 - Sista EB
Måndagen den 20 december 18:30
Kjell Nilsson Vendelsö BK Tisdagen den 11 januari 19:00 - SISTA START
Klas Söderberg BK Arkos Fredagen den 3 december 15:30
Tisdagen den 7 december 19:00
Klas Wase Åkeshovs BK Söndagen den 9 januari 14:30
Konsta Lyhnakis Bokaj 76 Tisdagen den 21 december 16:00
Laila Jonsson BK Brio Torsdagen den 16 december 17:00
Lars Andersson Vendelsö BK Tisdagen den 14 december 19:00
Söndagen den 9 januari 11:30
Lars Axelsson Mini Arccus Club Fredagen den 10 december 12:30
Lars Eriksson Djurgårdens IF Bowlingförening Lördagen den 18 december 11:30
Lars Fredriksson BajenFans BF Onsdagen den 29 december 19:00
Lennart Sporre Vendelsö BK Söndagen den 12 december 11:30
Söndagen den 9 januari 11:30
Tisdagen den 11 januari 19:00 - SISTA START
Leo Ornered Stureby BK Måndagen den 13 december 18:30
Lillan K Nedermo Team Sollentuna Söndagen den 12 december 11:30
Lina Hamberg Uppsala BC 90 Torsdagen den 9 december 14:00
Linnea Isberg Cranser Sundbybergs IK Lördagen den 8 januari 11:00
Lucas Nilsson BK Taifun Tisdagen den 7 december 19:00
Tisdagen den 14 december 19:00
Lukas Sevelin BK Trol Tisdagen den 14 december 19:00
Madelene Blom BK Runan Lördagen den 18 december 14:30 - Sista EB
Tisdagen den 4 januari 16:00
Marcus Söderberg Norrtälje BwK Lördagen den 18 december 11:30
Marcus Tidbeck Stureby BK Lördagen den 11 december 14:00
Martin Engberg Hammarby IF BF Måndagen den 27 december 15:30
Matz Lindell Sundbybergs IK Fredagen den 3 december 15:30
Torsdagen den 9 december 14:00
Torsdagen den 16 december 17:00
Torsdagen den 30 december 11:30
Max Mäntykenttä BK Raa Tisdagen den 21 december 16:00
Max Ornered Stureby BK Tisdagen den 4 januari 16:00
Mia Collin BK Prime Sthlm Söndagen den 12 december 11:30
Tisdagen den 28 december 11:30
Söndagen den 2 januari 11:30
Michael Haenflein KK Strike Fredagen den 17 december 11:30
Michael Lagerlöf Uppsala BC 90 Söndagen den 2 januari 11:30
Micke Wendell Värtans IK Lördagen den 11 december 11:00
Lördagen den 8 januari 11:00
Mikael Collinge Vendelsö BK Tisdagen den 11 januari 19:00 - SISTA START
Mikael Gibbemark DN-Expressens IF Lördagen den 18 december 14:30 - Sista EB
Monica Söderlund BK Prime Sthlm Tisdagen den 11 januari 19:00 - SISTA START
Nicole Layrisse Sundbybergs IK Lördagen den 8 januari 11:00
Niklas Edling Fyrishof BK Söndagen den 2 januari 14:30
Niklas Ek Stureby BK Tisdagen den 7 december 19:00
Måndagen den 13 december 18:30
Lördagen den 8 januari 14:00
Niklas Gustafsson Matteus-Pojkarna BK Måndagen den 27 december 18:30
Söndagen den 2 januari 14:30
Niklas Löfström Vendelsö BK Tisdagen den 11 januari 19:00 - SISTA START
Niklas Stål Djurgårdens IF Bowlingförening Fredagen den 17 december 14:30
Oscar Sjögren Team Sollentuna Söndagen den 5 december 10:30
Patrik Nilsson Stureby BK Lördagen den 8 januari 14:00
Per-Erik Freij Sundbybergs IK Tisdagen den 28 december 11:30
Peter Fredriksson Vendelsö BK Torsdagen den 9 december 14:00
Lördagen den 11 december 14:00
Fredagen den 17 december 14:30
Måndagen den 27 december 15:30
Lördagen den 8 januari 14:00
Peter Rooslien Sigma BK Måndagen den 27 december 18:30
Söndagen den 2 januari 14:30
Peter Schell SK Nova Fredagen den 17 december 14:30
Söndagen den 2 januari 11:30
Söndagen den 9 januari 11:30
Petri Kuusisto BK Amiki Måndagen den 10 januari 15:30
Pål Stål Åkeshovs BK Onsdagen den 29 december 19:00
Regina Siverling AIK Söndagen den 12 december 11:30
Robert Andersson AIK Måndagen den 10 januari 15:30
Robert Collin Team Sollentuna Tisdagen den 28 december 11:30
Söndagen den 2 januari 11:30
Robert Myrén BK Ax Söndagen den 9 januari 11:30
Robert Nilsson Sundbybergs IK Måndagen den 27 december 15:30
Onsdagen den 29 december 19:00
Söndagen den 9 januari 11:30
Roger Tocklin United BC Söndagen den 12 december 11:30
Fredagen den 7 januari 12:30
Rolf Jäderdal Hammarby IF BF Måndagen den 27 december 15:30
Ronnie Engström SK Nova Tisdagen den 28 december 11:30
Ronny Gustafsson Vendelsö BK Söndagen den 19 december 11:00
Simon Palycha Stureby BK Lördagen den 11 december 14:00
Lördagen den 8 januari 14:00
Stefan Sandblom NBC Gullmarsplan BC Lördagen den 8 januari 14:00
Stefan Tingvall Värtans IK Lördagen den 11 december 11:00
Fredagen den 7 januari 12:30
Lördagen den 8 januari 11:00
Stig Persson Team Sollentuna Fredagen den 7 januari 12:30
Stig Svensson SK Nova Måndagen den 13 december 18:30
Tisdagen den 28 december 11:30
Susann Tolppola Djurgårdens IF Bowlingförening Fredagen den 17 december 14:30
Söndagen den 2 januari 11:30
Söndagen den 9 januari 11:30
Tanja Sundström SK Nova Lördagen den 18 december 11:30
Thomas Kedvik Sundbybergs IK Måndagen den 13 december 18:30
Thomas Lundell Djurgårdens IF Bowlingförening Måndagen den 27 december 15:30
Tim Sundström SK Nova Lördagen den 18 december 11:30
Tisdagen den 21 december 16:00
Tobias Borén Vendelsö BK Tisdagen den 7 december 19:00
Måndagen den 27 december 15:30
Tomas Björnlund SK Nova Måndagen den 13 december 18:30
Måndagen den 27 december 18:30
Tomas Karlsson Västerås SK BK Söndagen den 12 december 11:30
Söndagen den 2 januari 11:30
Tomas Regnander Värtans IK Tisdagen den 14 december 19:00
Tony Eklund Bålsta BC Tisdagen den 28 december 11:30
Tony Svensson Sundbybergs IK Måndagen den 13 december 18:30
Towe Falck BK Taifun Tisdagen den 7 december 19:00
Ulf Dinnetz Vendelsö BK Tisdagen den 7 december 19:00
Lördagen den 18 december 14:30 - Sista EB
Måndagen den 27 december 18:30
Veijo Seppänen Djurgårdens IF Bowlingförening Söndagen den 9 januari 14:30
Tisdagen den 11 januari 19:00 - SISTA START
Vesa Heinonen Norrtälje BwK Söndagen den 12 december 11:30
Måndagen den 27 december 15:30
Åke Adelstrand BK Amiki Lördagen den 18 december 11:30
Måndagen den 27 december 15:30
Måndagen den 10 januari 15:30

TOTALT: 161 SPELARE
 

BÖRSLISTAN 2020-2021

OPEN
HCP HERR
HCP DAM
50+
60+
70+
UNGDOM
JUNIOR
KLUBBAR

300-SERIER I ST-MÄST

De tio senaste 300-serierna i ST-Mäst visas nedan.

Datum/Tävling Spelare
2022-01-09
Höstslanten 2021
Marcus Tidbeck
Stureby BK
2021-11-17
Söderstriken på nya Kungsholmen
Niklas Gustafsson
Matteus-Pojkarna BK
2021-10-31
Söderstriken på nya Kungsholmen
Oskar Almroth
AIK
2021-10-31
Söderstriken på nya Kungsholmen
Jerry Ekman-Wogel
Stureby BK
2021-10-10
Gullmarsfighten 2020
Felix Möller
Täby BwK
2020-11-10
Bowling Bulls Mästerskap 2020
Dag Jingstål
Järnvägarnas Idrotts & FF Hagalund
2020-09-02
Väsbyträffen 2020
Tomas Lind
BK Ax
2020-03-23
Klockslaget 2020
Jimmy Svedlund
BK Runan
2020-03-23
Sista Brandbergsstriken
Malin Brodin
Sundbybergs IK
2020-03-17
Sista Brandbergsstriken
Lars Bergman
Djurgårdens IF Bowlingförening